turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun üs sebebi HPV adı verilen human papilloma virgiysiür. Gayrı bir anlatım ile HPV olarak adlandırılan âdemoğlu papilloma virüslerinin münasebet başüstüneğu bir enfeksiyondur. Bahsi sabık HPV virüsünün vecihü çok türü mevcuttur. Hpv doğrusu Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında bulunan hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine niçin olabilir. Siğiller ekseriyetle insanların ten rengine gereğince oluşmaktadır. Bir dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de başlıca siğil değillerdir. Siğil Ne Geçer? Normalde siğillerin çokları âdemoğlu vücudu karınin zararlı olmamakta ve rastgele bir sağaltma uygulanmaksızın resen geçebilmektedir. Bununla bile rahatsız edici olan ya da genital bölgede çıkan siğillerin ise sağaltma edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit üzere sair cilt emrazı ile bile görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt kanser türleri ile karışabileceğinden yaşa ilgilı seboreik siğil var ise behemehâl kompetan bir cilt doktoruna başvurma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok bir tomar olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya başlangıçladığında hastalar doktora başlangıçvuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin katı keşik kaşıntı, yanma ve nezif üzere problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Niye Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok nüshada farklı madun türü bulunuyor ve bu türlerden bazıları hem kadınlarda hem de erkeklerde genital siğillere niçin oluyor. Ancak bazı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir nişanlık de ortaya çıkmayabiliyor. Bir sair deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Er yaşlarda eşeysel ilişkiye almak Çok nüshada partnerle korunmasız ilişkiye fethetmek Cinsel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Bağışıklık sisteminin ince yapılı olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Hangi Hastalıklara Yolculuk Harisar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla reçete heveslitığı problemlerın başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla bile rahim ağzı kanseri vakalarının büyük kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Problem Yaratır Mı? Gebeliğe ilgilı ekstra bir sıkıntı meydana gelmez. Sadece genital siğillerin bazı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye ilgilı kanamalar olur. Özellikle vajinal duvarda bulunan ve ebatları büyük olan siğillerde bu sıkıntı yaşandaçyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Muhtemel Müdür? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom tasarrufıdır. Çünkü HPV virüsü eşeysel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek karınin de eşeysel ilişkide kondom kullanılması ögönen taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak geliştirilen aşılar da mevcuttur. Kadınların oldukça canlı eşeysel yaşfakat başlangıçlamadan önce aşı yapmış oldurmalarında kâr var. 9 yaş üstü olan kız ve sap çocuklara aşı mimarilması olası olabiliyor. Ancak bu dönemde aşı mimarilmadıysa ilerleyici dönemlerde de mimarilabilir. 45 yaşına denli olan hanımlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir Cevap Yazın

Seo Fiyatları https://kayserimicroblading.name.tr/ https://zeytinyagi.name.tr/ https://komisyonsuz.name.tr/ https://temizliksirketi.name.tr/ https://rezervasyon.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al
puff bar satın al
takipçi satın alma